2015/05/05

Witches KitchenMerhaba, uzun bir ara verdiğimin farkındayım ve arayı kapatmayı istiyorum. 
Bu postta benim ilgi alanım bir konu olan mutfak dekorasyonuna da el atacağım. Cadıları deli gibi sevdiğimi beni tanıyanlar bilir onun için cadılı bir dekorasyona yer vermek istedim. 
Mutfakta en sevdiğim şeyler cadı aksesuarları olduğu için bir araya toplayayım dedim. 

Bu konuda güzel yemek kitapları var ama en ünlüsü Kate West'in The Real Witches Kitchen. Bende maalesef ebooku var ki çok yayrlı bir kaynak, nette araştırsanız mutlaka rastlayacaksınız. 

Ama tabii en makbulü bir cadının kendi tariflerini yazdığı bir mutfak Book Of Shadows'u :)
Ben kendime bir adet oluşturma planındayım. 

Sizde mutfakta adeta cadılaşan ve sihirlerle harikalar yaratmayı seven biriyseniz gelin benimle. 
Sevdiğim şeylerden bir kuple ;En sevdiğim olay bu asılan bitkiler
Bunlardan edinmek gerek. Esasen bu tip minik kaplar oluyor, siyaha boyanıp yapılır 


Tahta kaşıklar yazılsın, boyansın!Bitkiler cadıların olmazsa olmazı tabii. İnternette, büyük marketlerde pencere önü bostanları gibi maydonoz, dereotu, kekik, fesleğen, domates vs bitkiler ile çok tatlı bir köşe yapabilirsiniz. 


Ben kendimi bu kızcağıza benzettim. 

Mutfak benim ilgi alanım ve onunla ilgili, alakalı tüm araç gereçler hoşuma gidiyor. En çok tahta olayını seviyorum ki, o da başka bir postun konusu. Mutfağınızı bir cadı eli değmiş gibi yapmak çok da zor değil aslında. Ufak craft projeleriyle çok sevimli hale getirilebilir. 


Uğurlar Olsun ^^
1 yorum:

dr valki dedi ki...

ilaç gibi geldi beybiii ben de yazıyım yaa bloglar canımızzz çok sevindim yeni postaaa harikasın!...cadı olayının ben de hastasıyım sana da aciip yakışıo bence cadılı şeyler <3