2012/04/20

İçi Kek Truffle'lar, Türk Kahvesi ve Eisley.


Photobucket


Ekmek makinesinden bir önceki postta bahsetmiştim. İşte onda kek yapmayı denedi annem. Pek olmadı, aslında tadı süper oldu ama çıkaramadı kalıptan dağıldı. Hal böyle olunca iki kalıp keki atacak halimiz yoktu tabii, bizde ekmek bayiinden bayılarak aldığımız çikolata topu şeklindeki kek truffle'lardan yaptık. Çok güzel oldu ne yalan söyleyeyim.

Malzemeler ; kek (parçalamak sureti ile)
ceviz
sıvı yağ
bir arada tutmak için çiğ krema yada labne peyniri de olabilir.
onları top haline getirip ben marie usulü erittiğimiz iki kalıp çıkolataya biraz da tereyağı ekleyip kek topları eritilmiş çikolataya batırıp yağlı kağıt üstüne koyuyorsunuz. Tüm topları yapınca bir süre buzlukta bekletiyorsunuz ki şekillerini alsınlar. Sonrası afiyetle yemekte.
Yani normal truffle'ın kek versiyonu oluyor.
Photobucket


Müzikler bölümünde Teksas'lı grup Eisley'in playlistini yapıp en sevdiğim şarkılarını bir çatıda topladım. Ben pek severim bu grubu. Sanırım blogda hep aile grupları paylaşıyorum, bunlarda kardeş kuzen vs.
Sherri DuPree'nin tumblr bloğunu severek takip ediyorum. Evet kızın saçlarının fanıyım kabul ediyorum. Şarkıları da beni cezbediyor. Bazen ne dinlesem diye çok kafa patlattıktan sonra gerisin geri ya Emile Autumn yada Eisley'e gelirim.

En sevdiğim şarkıları Memories. Aşağıda da sizin için seçtiğim klipleri mevcut.


Photobucket

Bol köpüklü sade, acı ve sert türk kahvesi, kek truffle'lar ve Eisley. Güzel zaman geçirtirler insana, tavsiye ederim.
Photobucket

Photobucket

Afiyet olsun efenim, iyi dinlemeler...

Hiç yorum yok: